Profesionálny webhosting, kvalitný hosting a rýchla registrácia domén.

Výhodný partnerský program s až 40% províziou navždy.

Popis stavov sk domény podľa registrátora EURid

Zoznam a popis stavov eu domény, v ktorých sa môže doména nachádzať pri jeho zisťovaní cez whois server:

REGISTERED - doména bola už zaregistrovaná inou osobou alebo spoločnosťou a nie je k dispozícii.

AVAILABLE -  doména je voľná a k dispozícii pre registráciu spoločnosťou alebo osobou z Európskej Únie.

NOT AVAILABLE FOR REGISTRATION - doména nie je k dispozícii pre registráciu. Tento stav môže byť spôsobený viacerými vrátane tej, že doména bola zaregistrovaná niekým iným.

WITHDRAWN - doména už bola zaregistrovaná, ale bola uzamknutá z právnych dôvodov. V tomto stave je doména nefunkčná a nemôže byť zmenený vlastník - držiteľ a ani registrátor domény.

ON HOLD - doména už bola zaregistrovaná, ale bola zadržaná z právnych dôvodov. V tomto stave je doména nefunkčná a nemôže byť zmenený vlastník - držiteľ a ani registrátor domény.

NOT ALLOWED - doména nie je k dispozícii, lebo meno domény nie je povolené, pretože nespĺňa niektoré z technických obmedzení pre eu názvy domén.

BLOCKED - doména nie je k dispozícii, lebo meno domény nie je povolené, pretože bolo zablokované niektorým zo štátov Európskej Únie.

RESERVED - doména nie je k dispozícii, lebo meno domény nie je povolené, pretože bolo rezervované Európskou Komisiou alebo niektorým zo štátov Európskej Únie.

QUARANTINED - doména momentálne nie je k dispozícii, lebo bola len nedávno zmazaná. Zmazané domény sú 40 dní v ochrannej karanténe, počas ktorej nie sú funkčné, ale pôvodný vlastník - držiteľ ich môže obnoviť. Za obnovenie domény v karanténe si registrátori väčšinou účtujú vyšší poplatok ako za obyčajné predĺženie. Doména môže byť zmazaná z rôznych dôvodov a po vypršaní karantény je uvoľnená pre registráciu ľubovoľnou osobou alebo spoločnosťou z EU.

APPLICATION PENDING - doména nie je k dispozícii, lebo žiadosť o jej registráciu ešte stále nie je vyriešená. Stav nastal, ak jeden alebo viacero subjektov požiadalo o túto doménu počas obdobia spustenia eu domény (sunrise period) a ešte prebieha overovací proces.

OUT OF SERVICE - táto doména bola zaregistrovaná cez registrátora, ktorý už viac nie je registrátorom eu domén. Vlastník - držiteľ domény bol požiadaný o prevod tejto domény k akreditovanému registrátorovi eu domén.

Kompletný popis stavov eu domény nájdete na stránke http://www.eurid.eu/en/become-registrar/lookup-services/whois-statuses