Profesionálny webhosting, kvalitný hosting a rýchla registrácia domén.

Výhodný partnerský program s až 40% províziou navždy.

Ako si vybrať meno pre doménu?

Názov domény Vašej stránky na Internete reprezentuje virtuálnu adresu, s ktorou si ľudia budú spájať Vašu stránku. Doména je adresa Vášho webového sídla, a preto je dobré meno základom Vášho úspechu na Internete. Výberu mena domény preto venujte dostatok času a pozornosti.

Samotná doména sa skladá z niekoľkých úrovní (zvyčajne z troch), pri čom každá úroveň je v doméne oddelená bodkou:
doména 1. úrovne - koncovka (TLD), môže byť národná (.sk, .cz) alebo nadnárodná (.com, .eu)
doména 2. úrovne - názov
doména 3. úrovne - subdoména, najčastejšie je to www

Napríklad pri doménu www.1hosting.sk je koncovka ".sk", názov je "1hosting" a subdoména je "www".

Hlavným faktorom pri výbere mena je  zapamätateľnosť domény. Treba sa vyhýbať príliš dlhým a zložitým názvom. Ideálny je jedno alebo dvojslovný názov domény, ktorý by mal byť totožný so značkou alebo predmetom Vášho zamerania. Použitie špecifického mena služby, či obchodnej značky je investíciou do budúcnosti, odlišuje Vás od konkurencie a buduje vzťah medzi používateľom a značkou. Pri všeobecných názvoch (napr.: auto.sk) nemáte tieto výhody, ale zase sú ľahšie zapamätateľné a aj ich optimalizácia pre internetové vyhľadávače (SEO) je jednoduchšia. Výhody všeobecných názvov domén sa však dajú dosiahnuť aj pri názvoch zameraných na budovanie značky (branding).

Z hľadiska koncovky názvu domény (.sk, .com, .eu) sú všetky domény rovnocenné. Koncovku domény by sme mali vyberať podľa cieľovej skupiny, pre ktorú bude Vaša stránka určená. Pre návštevníkov zo Slovenska bude dôveryhodnejšia doména s koncovkou .sk. Ak plánujete projekt pre viacej krajín a jazykov, potom je vhodnejšie zvoliť doménu s nadnárodnou koncovkou, napríklad: .com alebo .net.

V názvoch domén je možné používať aj diakritiku, ale túto možnosť Vám neodporúčame, keďže nie je všade technicky podporovaná a používatelia sú už zvyknutí používať domény bez diakritiky.