Profesionálny webhosting, kvalitný hosting a rýchla registrácia domén.

Výhodný partnerský program s až 40% províziou navždy.

Popis stavov sk domény podľa registrátora SK-NIC

Zoznam a popis stavov sk domény, v ktorých sa môže nachádzať:

LOCKED (DOM_LOCK) - doména je dočasne rezervovaná na 14 dní, zatiaľ nie je funkčná a čaká na evidenciu používateľa, t.j. uzavretie rámcové zmluvy s SK-NIC.

TA (DOM_TA) -  doména je technicky akceptovaná a sprevádzkovaná na 14 dní, počas ktorých musí byť uhradená.

OK (DOM_OK) - doména je v poriadku zaregistrovaná, zaplatená a funkčná a je viac ako 28 dní pred expiráciou.

WARNED (DOM_WARN) - doména prejde do stavu varovanie 28 dní pred expiráciou jej ročnej platnosti, ak zatiaľ nebola predlžená. Doména ostáva funkčná.

LAST NOTIFIED (DOM_LNOT) - posledné upozornenie je 14 dní pred vypršaním ročnej platnosti domény, ak zatiaľ nebola predlžená. Doména ostáva funkčná.

EXPIRED (DOM_EXP) - doména je v stave expirovaná, ak jej vypršala ročná platnosť a zatiaľ nebola predĺžená. Doména už nie je funkčná.

DEACTIVATED (DOM_DAKT) - doména je v stave deaktivovaná po 14 dňoch od vypršania jej ročnej platnosti, keď sa dostala do stavu expirovaná. Doména nie je funkčná.

HELD (DOM_HELD) - doména je už 28 dní po expirácii a stále nebola predĺžená. Doména nie je funkčná a stratila registrátora.

DELETED (DOM_DEL) - doména je v stave zmazaná a bude do 24 hodín uvolnená pre registráciu ostatným registrátorom.

TRANSFERRED (DOM_TRAN) - doména zmenila registrátora.

DEACTIVATED TRANSFER (DOM_TRDACT) - doména bola preregistrovaná, ale registrátorom nebol uhradený poplatok za preregistráciu. Doména nie je funkčná.

REGLOST (DOM_RLOST) - doména stratila registrátora a nie je funkčná. Majiteľ si musí vybrať iného registrátora a musí uhradiť poplatok za prevod domény.

Kompletný popis stavov sk domény nájdete na stránke https://www.sk-nic.sk/documents/stavy_domen.html